fbpx

Świadectwa Kurs Paweł

Cztery osoby z naszej wspólnoty w lipcu brały udział w kursie Paweł. Poniżej umieszczamy świadectwa każdego z nich:

Wiktoria
Bóg podczas Kursu Paweł pokazał mi dwie bardzo ważne dla mnie rzeczy. Pierwszą jest zaufanie. Bóg uczył mnie jak Mu ufać w 100% nie patrząc na przeszkody, które zawsze przyciągały moją uwagę. Teraz już wiem, że nie muszę się niczego bać, tylko ufać Bogu. I nawet jak nie mam żadnego zabezpieczenia to wiem, że nic mi się nie stanie, ponieważ On zawsze zaprowadzi mnie do właściwego miejsca. Natomiast drugą rzeczą, którą Bóg mi uświadomił jest to, że moje świadectwo dotyczące tego w jaki sposób i gdzie poznałam Boga jest ważne. Nie tylko dla młodzieży ale również dla osób, które są starsze i żyją z Bogiem dłużej niż ja. Zrozumiałam, że nie mam się czego wstydzić ale mam dzielić się z innymi Bogiem, którego znam i który jest obecny w moim życiu.

Krzysiu
Przez cały czas kursu Paweł Bóg przemieniał moje serce, na początku najmocniej doświadczałem tego w mojej grupce, gdzie mieliśmy do wykonania wiele zadań, a współpraca różnie się układała, musiałem więc uczyć się od Boga miłości i cierpliwości do tych osób. Zobaczyłem też, że moje świadectwo, moje zdanie, moje pomysły są ważne dla innych, nawet dużo starszych ode mnie osób, dzięki czemu nabrałem odwagi, by mówić, zarówno w mojej małej grupce, jak i przed większą grupą ludzi. Ucząc się ewangelizacji mogłem doświadczyć jak Bóg się o mnie troszczy, że dba o wszystkie moje potrzeby. Przekonałem się również, że budując na Nim swoje poczucie własnej wartości nic nie jest w stanie go zniszczyć.

Michał

Kurs Paweł był dla mnie niesamowitym doświadczeniem 🙂 Był to czas który pomimo przysporzonych trudności fizycznych ze względu na małą ilość snu na długo zostanie w mojej pamięci jako dobrze spędzone 11 dni. Osobiście doświadczyłem tam przemiany myślenia odnośnie ewangelizacji, która nieustannie we mnie pracuje. Teraz jestem przekonany że ewangelizacja nie jest jednym z zadań Kościoła, ALE JEDYNYM zadaniem Kościoła :). Moje myślenie zmieniało się podczas tego czasu nie tylko ze względu na piękne treści ale i też ze względu na cudowny czas z Bogiem który nieustannie przypominał o swojej obecności. Podczas tego kursu doświadczyłem zmiany mojego serca, które fizycznie zostało zabrane i oddane w lepszym stanie, ażeby dopełniły się słowa pisma Ez 36, 26. Poza tym odczuwam ożywienie modlitwy uwielbienia. Dziś jest to dla mnie (prawie) najpiękniejsze miejsce na przebywanie z Bogiem, a nie zawsze tak było. Chwała Jemu, który powołał mnie do ewangelizacji! Tak samo, jak powołał mnie, może też i powołać ciebie! Tylko musisz odpowiedzieć na wezwanie które On składa tobie dziś!

Dawid
Kurs Paweł był dla mnie trudnym, lecz owocnym czasem. Przeprowadzając mnie przez trudności, jakich doświadczałem na kursie, Bóg dokonywał we mnie wielu przełomów. Rozpalił moje serce do ewangelizacji, pokazał, że jest wierny swojemu słowu. Na kursie zmieniło się moje myślenie odnośnie ewangelizacji, teraz wiem, że ewangelizując, tak naprawdę próbuję uratować drugiego człowieka. Polecam Kurs Paweł!