fbpx

Po rekolekcjach wspólnotowych!

3147435959_af8898456e_bWeekend 24 – 26 kwietnia spędziliśmy jako wspólnota na rekolekcjach „Wyjdź z łodzi” w pięknym zamku w Dzięgielowie pod Cieszynem. Kurs ten prowadzili dla nas o. Efraim i o. Wit pasterze wspólnoty Zacheusz oraz wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa z Bielska-Białej. Dość liczną grupą bo ok 90 osób przybyliśmy chcąc dowiedzieć się co przygotowali dla nas rekolekcjoniści. Centralnym fragmentem całego kursu był Mt 14, 22 -23. Postawiono nam wiele pytań dotyczących powołania, pasji i talentów.

Mogliśmy zobaczyć, że do realizacji życiowego pragnienia potrzebne jest ryzyko, które stanowi największy nasz problem.  Istotne było dla wielu zobaczenie własnych lęków, porażek, burz oraz tego, że w każdym momencie musimy wpatrywać się w Jezusa, to pozwala nam chodzić po wodzie jak święty Piotr.

Dzięki częstym przerwom mogliśmy nawiązywać relacje, budować więzi oraz cieszyć się piękną pogodą, której w sobotę nie brakowało.  Był także czas na dzielenie się w grupach oraz wieczorne zwiedzanie Cieszyna.

Kurs skończyliśmy w niedzielę z nieco gorszą pogodą, ale wróciliśmy z pragnieniem wychodzenia z łodzi.

Więcej o wychodzeniu z łodzi można przeczytać w książce :

jesli-chcesz-chodzic-po-wodzie-musisz-wyjsc-z-lodzi-600

Świadectwa z kursu są na stronie http://snebytom.pl/?page_id=756

Zdjęcia zaś można znaleźć TUTAJ

Pozdrawiam i dziękuje!