fbpx

Konferencja „Życie Czciciela”

A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach. Wyjdziecie swobodnie i będziecie podskakiwać jak tuczone cielęta.” Ml 3,20

W dniach 4 – 5 marca, część naszego zespołu uwielbienia uczestniczyła w konferencji „Życie czciciela” we Wrocławiu. Główną głoszącą była Terri Terry z Międzynarodowego Domu Modlitwy (IHOP) w Kansas City – teolog, muzyk, autorka książki „Milcząca pieśń uwielbienia”. Pozostałymi gośćmi byli: bp Andrzej Siemieniewski, Maciej Wolski – lider Domu Modlitwy Warszawa 24/7, Marcin Jakimowicz – redaktor Gościa Niedzielnego, lider wspólnoty „Diakonia Świętej Rodziny” z Katowic.

Jak najlepiej uwielbić Ojca? – tak jak to robił Syn. Muzyczni przez weekend poznawali postawę uwielbienia Jezusa. Terri Terry, sięgając do źródeł, etymologii i piktogramów odkrywała charakter i hojną miłość Ojca – AHAVAH. A nasi muzyczni mogli tego doświadczyć w nieustannym uwielbieniu pieśnią, tańcem, postawą, krzykiem i radością 🙂 Chwała Mu za ten czas!

Był to:

– „Radosny weekend 🙂 ale też czas stanięcia w prawdzie, nazwaniu swoich słabości – i poprawy jakokości uwielbienia Pana” – Ala
– „Konferencja była czasem wsłuchiwania się w Boży oddech, z którym czciciel jest ściśle połączony; czasem w którym uczyliśmy się posłuszeństwa zamiast niepokorności, błogosławienia przed szukaniem błogosławieństwa oraz miłości, będącej ofiarą zamiast tej, która bierze” – Jola
– „Był to czas 'przechodzenia dalej’ w podążaniu za Panem i poszerzaniem horyzontów” – Ola

– „Te dwa dni modlitwy, słuchania nauczań i przebywania ze wspólnotą były czasem, który wpisał się w określenie jak chcę żyć. Chcę żyć poprostu jak czciciel bo mam wielkiego i pięknego Boga – Kasia G.

– „Czas konferencji był dla mnie czasem przebywania w słodkiej obecności Pana, ujrzenia Go na nowo w jeszcze piękniejszych barwach i odnalezieniu słów, które Go uwielbią” – Kasia S.

– „Był to czas przebywania w Bożej obecności, odpoczywania w Nim i dawaniem miejsca by mógł działać i mnie zmieniać” – Kasia R.