fbpx

Kawiarenka

INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA KAWIARENKI SNE

Wszystkie rzeczy potrzebne do przygotowania kawiarenki znajdują się w nowej szafie, w salce SNE, w dwóch pierwszych segmentach szafy licząc od okna.

PRZED

 1. Po przyjściu do kościoła bierzemy od akustyków klucze, żeby otworzyć potrzebne drzwi i przygotować kawiarenkę; klucze zatrzymujemy przy sobie (uwaga – akustycy są w kościele od 18).
 2. W pierwszym segmencie szafy, na najniższej półce znajdują się dwa przeźroczyste pojemniki plastikowe – w pierwszym z nich są wszystkie kawy, herbaty, cukier, potrzebne do kawiarenki, a w drugim rzeczy do toalet (koszyczek z ręcznikami papierowymi, mydła w płynie i papier toaletowy).
 3. Jednorazowe talerzyki, miseczki, sztućce, kubki na ciepłe i zimne napoje, tace na ciasto, lampion, skarbonka, kosze są na kolejnych półkach.
 4. Nad nimi są napoje – bierzemy na kawiarenkę 2 soki, jedną wodę gazowaną, jedną niegazowaną i jedno mleko.
 5. Jeśli brakuje naczyń, kawy, herbaty, cukru, papieru toaletowego, ręczników, to na najwyższych półkach są rzeczy zapasowe, ale korzystamy z nich tylko i wyłącznie wtedy gdy na niższych półkach czegoś nie ma (w salce powinna być drabina, żeby do nich dosięgnąć).
 6. W drugiej szafie w szufladach znajdują się obrusy, szmatki do naczyń (bierzemy nasze szmatki, nie korzystamy z tych w szafach w kawiarence), worki na śmieci, świeczki, serwetki, serwetniki, podkładki, itp.
 7. Do koszy na śmieci w łazience i kawiarence wkładamy worki na śmieci, jeśli ich tam nie ma.
 8. Wszystkie rzeczy, które zostały wzięte z salki na kawiarenkę należy odłożyć na to samo miejsce!!! (więc pamiętajcie skąd co wzięliście).
 9. W kawiarence nastawiamy wodę w warniku. Po zagotowaniu ustawiamy ją na 80 st., żeby nie gotowała się w czasie modlitwy; po nauczaniu ponownie ją podgrzewamy do wyższej temperatury;
 10. Jedzenie podajemy zawsze w formie szwedzkiego bufetu na stołach przeznaczonych do tego. Układu pozostałych stołów za szklanymi drzwiami nie zmieniamy!

W TRAKCIE

 1. Sprawdzamy czy nie brakuje kawy, herbaty, mleka, soków, naczyń, sztućców – jeśli brakuje donosimy.
 2. Subtelnie przypominamy o skarbonce J
 3. Sprawdzamy czy nie brakuje papieru, ręczników, mydła w toalecie.
 4. Gdy na dworze jest mokro można przetrzeć podłogę w łazience i/lub kawiarence (mop i wiadro są w salce SNE)

PO

 1. Jeśli zostało jakieś jedzenie lub otwarte napoje zabieramy je ze sobą do domu. Nie zostawiamy w kuchni ani w salce SNE!!! (nawet jeśli jest to otwarta woda mineralna)
 2. Sprzątamy stoły, zmywamy naczynia i zostawiamy porządek w kuchni przynajmniej taki jaki zastaliśmy!
 3. Odkładamy wszystko z czego korzystaliśmy na miejsce!!!
 4. Sprzątamy z łazienek nasze rzeczy.
 5. Wyrzucamy śmieci z kosza w kawiarence i łazienkach, wkładamy nowe worki. Śmieci wyrzucamy do kontenera na parkingu.
 6. W sezonie grzewczym przed wyjściem zakręcamy wszystkie kaloryfery (w kawiarence, w kościele, w korytarzu, w toaletach, w salkach).
 7. Używane obrusy i szmatki zabieramy do domu do wyprania. PRZYNOSIMY NA KOLEJNE SPOTKANIE I ODKŁADAMY NA MIEJSCE!!! (szuflady w drugim segmencie szafy licząc od okna).
 8. Jeśli zauważycie, że czegoś brakuje lub jest już końcówka to zgłoście to Monice Wójcik.
 9. Zamykamy kościół – wszystkie drzwi, wszystkie salki, gasimy światła, zakręcam kaloryfery. Uwaga! – najpóźniej dzień przed spotkaniem umawiamy się z Katią komu przekazać klucze po zamknięciu kościoła.

Dyżury grupek

Data Animator
1.12 Michał Wójcik
15.12 Gosia Soniewicka
22.12 WIGILIA WSPÓLNOTOWA
29.12 Grzegorz Ślusarczyk
05.01 Wanda Pasternak
19.01 Ania i Cezary
26.01 Mariusz i Kasia Grim
2.02 Mariusz Bułka i Kasia Rucińska
16.02 Katia
23.02 Tomek i Edyta
2.03 Halina Ograbek