fbpx

Program „Młodzi na Progu” pozwala wyjść naprzeciw młodemu człowiekowi, aby pomóc mu doświadczyć żyjącego Boga.

Program „Młodzi na Progu” powstał we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej, a jego autorami są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk. Jego głównym przeznaczeniem jest praca z młodzieżą w wieku 14-17 lat, przygotowującą się do bierzmowania. Celem programu jest stworzenie środowiska wiary dla młodych ludzi (wspólnoty w Kościele, miejsca wzrostu i rozwoju) oraz podprowadzenie ich do świadomej decyzji wiary (osobistego spotkania z Jezusem, jako żywą Osobą). Czyni to poprzez wyjście do młodego człowieka – budowanie szczerych więzi uczestników z prowadzącymi oraz między sobą, i przez to otwarcie się na przekaz Ewangelii.

Spotkania w ramach realizowanego programu odbywają się w małych grupach, co sprzyja nawiązywaniu głębszych relacji. Dążeniem jest, by młody człowiek po tym czasie odnalazł swoje miejsce we wspólnocie. Integralną częścią programu jest weekendowy wyjazd na pierwszy z serii kursów – Rekolekcje Spotkania.

DSC09528
młodzi na progu
DSC09628
DSC09577
DSC09652
DSC09711
DSC_5997-Edit
previous arrow
next arrow

W parafii św. Anny w Bytomiu za realizację programu „Młodzi na Progu” odpowiedzialny jest ks. Łukasz Kwieciński. Razem z wieloma animatorami, nie tylko z naszej wspólnoty, tydzień po tygodniu budują środowisko wiary i pomagają młodym ludziom w rozwoju.

Więcej o programie „Młodzi na Progu” oraz o możliwościach współpracy dowiesz się tutaj:
mlodzinaprogu.pl oraz https://www.facebook.com/MNPBytom/timeline