O nas

Szkoła Nowej Ewangelizacji ma jasno określony cel i misje . Są one jasno przedstawione w dokumencie ‘’Projekt Pastoralny SESA’’ W SNE Jezusa Zmartwychwstałego – Bytom Rozbark żyjemy jako wspólnota, która jest miejscem narodzin, życia oraz formacji ewangelizatorów. Rok formacji liczymy od 1 września do 31 sierpnia. W centrum wspólnoty jest Jezus i Jego Słowo, dlatego podstawą formacji ewangelizatorów jest budowanie relacji z Nim i Jego Słowem. Prosimy Pana, by pokazał nam gdzie chce nas prowadzić w danym roku formacyjnym jako wspólnotę. Każdy rok formacji ma swój jasno określony kierunek, jak wierzymy dany nam przez Pana oraz centralny fragment biblijny, który nadaje ten kierunek i prowadzi nas przez cały rok. W tym roku tym skupiamy się na małżeństwie i rodzinie. Towarzyszyć nam będzie fragment biblijny Rdz 1,27 „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.”

WIZJA I CEL

Jesteśmy Szkołą Nowej Ewangelizacji o charakterze wspólnotowym, która realizuje Projekt Pastoralny SESA. Funkcjonujemy jako wspólnota dlatego, że tworzymy realne środowisko wiary i relacji, w którym się znamy, wspieramy i jesteśmy razem. Naszą wizją jest ewangelizacja, formacja ewangelizatorów oraz formowanie formatorów ewangelizatorów, a także zakładanie Szkół Nowej Ewangelizacji na terenie całego kraju (a zwłaszcza na terenie Górnego Śląska, który jest bardzo bliski naszemu sercu).

Jeżeli pragniesz bliżej poznać naszą wspólnotę zachęcamy Cię do przeczytania dokumentów i publikacji dotyczących właśnie formacji w Szkole Nowej Ewangelizacji:

Tryptyk SESA

Praca magisterska Michała Wójcika

Ten pociąg jedzie do Florencji

Projekt Pastoralny SESA